O mnie

 

Renata to artystka interdyscyplinarna. Tworzy obrazy na płótnie, tkaninie, formach przestrzennych i wielkoforamatowych powierzchniach. Jej obecne działania artystyczne poprzedziły lata pracy przy konserwacji malarstwa, ratowaniu zabytków, projektowaniu wnętrz oraz pracy przy animacji klasycznej filmów rysunkowych.

Maluje na płótnie motywy czerpane głównie z natury. Porusza się na granicy ekspresyjnego realizmu i abstrakcji. Jej styl to szerokie pociągnięcia pędzla kontrastujące z krótkimi plamkami podkreślającymi strukturę i światło malowanego fragmentu . Ostatni okres to prace dekoracyjne na formach przestrzennych. Tworzy głównie symboliczne polichromie na powtórnie wykorzystanych manekinach, dając im nowe życie i honorowe miejsce w sztuce.

Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. 

Wydział Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej 

Wydział Malarstwa - Pracownia prof. Stanisława Baja i prof. Ludwika Maciąga

od 2004- do 2015 mieszka za granicą . Najpierw w Aberdeen (Szkocja) a następnie 9 lat w Kairze (Egipt). Rozwija własną twórczość artystyczna: głównie obrazy olejne i malarstwo akrylowe na tkaninie. Prowadzi Pracownię Malarską i warsztaty nauki malarstwa sztalugowego dla cudzoziemców mieszkających w Kairze. Udział w lokalnych wystawach malarstwa.
od 2015 - Mieszka i tworzy w Warszawie.
od 2019 - Prowadzi własną Pracownię Rynek Sztuki w Opolu i warsztaty malarskie.

Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Egipcie, Francji, Szwecji, Szwajcarii, Grecji i wielu innych krajach.

Członkini organizacji Visual Artist Association, UK

 

WYSTAWY

 

2022- NOV 11- DEC 11, AZUR GALLERY , "Reversals", Berlin

2022-  M.A.D.S. Gallery, "Liquid Arsenal", Mediolan,

2022- Blue Blood Art Gallery, Harmony of Art, Contest on line

2022- Międzynarodowe Targi Home & Deco, Warszawa 

2022 - Grey Cube Gallery, February, "Portret", Wyróżnienie Merit Award

2021- Grey Cube Gallery, November, "Forests & Meadows", online Art Show: Wyróżnienie Jury

https://greycubegallery.com/renatadyk

2021- The VAA International Online Spring Exhibition, Deepbridge Chester Arts Fair, UK

https://visual-artists.org/project/renata-dyk/

2019- Wystawa retrospektywna prac w Galerii Rynek Sztuki , Opole, Poland

2013- Wystawa Sztuki wizualnej „In Peace and with Compassion”, Kair, Egipt 

https://www.oncaravan.org/peace

2013- Wystawa Indywidualna „Inspired by Nature”, Showroom CSA, Maadi, Kair, Egipt

2012- Wystawa sztuki „The Road Ahead” – Maadi, Kair, Egipt  

https://www.oncaravan.org/the-road-ahead

 

 • Artystyczne Wydruki

  Estetyka, harmonia i kolor to najważniejsze elementy dobrego wnętrza. Unikatowy klimat domu tworzy właściwy dobór dodatków: jak oryginalne obrazy, rzeźby i sztuka użytkowa. Ciekawą i tańszą alternatywą dla obrazów jest wydruk artystyczny  lub fotografia. Postaw na oryginalność swojego wnętrza i zakochaj się w wyjątkowych wydrukach artystycznych. Doradzę Ci w tym wyborze.

 • Malowane Manekiny

  Zapraszam Cię w artystyczną podróż do mojego niezwykłego i wyjątkowego świata. Dla osób, które chcą wyjść poza schematy, ciekawą propozycją są niezwykłe, artystycznie malowane manekiny. Jako niesztampowa dekoracja wnoszą element luksusu nadając wnętrzu niepowtarzalny i wyjątkowy charakter. Jest to sztuka, którą można oglądać z każdej strony i która uatrakcyjnia każdą przestrzeń.

 • Sprzedaż Oryginalnych Obrazów

  Prace można zakupić bezpośrednio w pracowni lub wysyłając maila. Doradzam w doborze kolorystycznym, wielkości oraz właściwej kompozycji prac na ścianie. Jest to wbrew pozorom dość istotne jak zawiesimy dzieło malarskie, na jakiej wysokości i jak będzie korespondowało z innymi pracami lub dekoracjami we wnętrzu. Zapraszam do kontaktu. rynek.art@gmail.com

 • Konserwacja Zabytków

  Konserwacja dzieł sztuki to temat szczególnie mi bliski. Kocham wszystko co zostało stworzone w minionych epokach i co niesie ze sobą swoją własną niepowtarzalną historię. Każdą konserwację wykonuję z pełną starannością, z zachowaniem etyki i ducha obiektu. Sprawia mi ogromną radość fakt, że stary zaniedbany obiekt w mojej pracowni zaczyna swoje nowe życie.