Kolekcja - "POZA RAMAMI"

"POZA RAMAMI" to najnowsza kolekcja, która zrodziła się z moich poszukiwań i potrzeby tworzenia malarstwa poza ramami płótna.

Wychodząc na zewnątrz krosna chcę wprowadzić nowy sposób patrzenia na malarstwo jak na polichromowany eksponat oglądany z każdej strony.  Każda praca jest osobnym, zamkniętym tematem sprowokowanym różnymi emocjami, innym przeżyciem czy wydarzeniem. Tak powstały malowane manekiny, spersonalizowane i opowiadające osobną historię.

Stanowią też połączenie malarstwa, designu i rzeźby. Łącząc te trzy dyscypliny stają się unikatowym element współczesnego wystroju wnętrza. 

W marcu 2021 roku udzieliłam wywiadu dla lokalnej telewizji w Opolu, w którym opowiadam o pomyśle na malowanie artystycznych manekinów. Zapraszam do obejrzenia: www.wywiad w lokalnej telewizji - strefa kultury

 

Renata Dyk Artystycznie Malowane Manekiny

 • Artystyczne Wydruki

  Estetyka, harmonia i kolor to najważniejsze elementy dobrego wnętrza. Unikatowy klimat domu tworzy właściwy dobór dodatków: jak oryginalne obrazy, rzeźby i sztuka użytkowa. Ciekawą i tańszą alternatywą dla obrazów jest wydruk artystyczny  lub fotografia. Postaw na oryginalność swojego wnętrza i zakochaj się w wyjątkowych wydrukach artystycznych. Doradzę Ci w tym wyborze.

 • Malowane Manekiny

  Zapraszam Cię w artystyczną podróż do mojego niezwykłego i wyjątkowego świata. Dla osób, które chcą wyjść poza schematy, ciekawą propozycją są niezwykłe, artystycznie malowane manekiny. Jako niesztampowa dekoracja wnoszą element luksusu nadając wnętrzu niepowtarzalny i wyjątkowy charakter. Jest to sztuka, którą można oglądać z każdej strony i która uatrakcyjnia każdą przestrzeń.

 • Sprzedaż Oryginalnych Obrazów

  Prace można zakupić bezpośrednio w pracowni lub wysyłając maila. Doradzam w doborze kolorystycznym, wielkości oraz właściwej kompozycji prac na ścianie. Jest to wbrew pozorom dość istotne jak zawiesimy dzieło malarskie, na jakiej wysokości i jak będzie korespondowało z innymi pracami lub dekoracjami we wnętrzu. Zapraszam do kontaktu. rynek.art@gmail.com

 • Konserwacja Zabytków

  Konserwacja dzieł sztuki to temat szczególnie mi bliski. Kocham wszystko co zostało stworzone w minionych epokach i co niesie ze sobą swoją własną niepowtarzalną historię. Każdą konserwację wykonuję z pełną starannością, z zachowaniem etyki i ducha obiektu. Sprawia mi ogromną radość fakt, że stary zaniedbany obiekt w mojej pracowni zaczyna swoje nowe życie.