Manekiny

Witam w Mistycznym Świecie Artystycznych Manekinów!    www.artmanikin.com 

Pomysł na tworzenie kolekcji artystycznie malowanych manekinów rodził się od dawna.

Pierwsze prace artystyczne na trójwymiarowych formach stworzyłam w 2013 roku. Zachętą do dalszego rozwoju w tym kierunku stał się fakt, że na wystawie „In Peace and with Compassion” w Kairze https://www.oncaravan.org/peace, gdzie mieszkałam, doceniono dwie moje prace, malowane osiołki w skali 1:1: Malowane Osiołki Wystawa w Egipcie .

To artystyczne wydarzenie zainspirowało mnie do dalszego tworzenia, ale tym razem z wykorzystaniem recyklingowych plastikowych manekinów.  Ponowne użycie niepotrzebnych już modeli i transformacja ich w sztukę wydawało mi się wartościowym pomysłem. W swojej idei widziałam również pierwiastek ekologiczny na czym mi zawsze bardzo zależy. Zamysł był taki, aby malowane manekiny stały się dekoracyjnym elementem wnętrza i wzbogaciły nasze otoczenie. Zazwyczaj myślimy, że podstawową dekoracją zamkniętych przestrzeni są obrazy. Jednak chciałam wyjść trochę poza ramy tych obrazów i stworzyć sztukę, która może być oglądana z każdej strony, która może uczynić wnętrza niepowtarzalnymi i wyjątkowymi.

Jest to propozycja dla ludzi odważnych, którzy poszukują czegoś oryginalnego!

Malowane manekiny nie są zwykłymi dekoracjami wnętrza, niosą ze sobą pewien przekaz lub jakąś historię. Są symbolami pewnych przemyśleń, refleksji czy wydarzeń. Dlatego tematyka, kolorystyka i sposób ich malowania są niepowtarzalne i unikatowe. Prace te składają się z wielu symbolicznych elementów i należy odbierać je całościowo, gdyż dopiero wtedy zamykają poruszany temat.

Jeżeli chcesz poznać historię powstawania kolekcji artystycznych manekinów, to zapraszam na mojego Bloga.

Chcesz porozmawiać o tym jak zmienić Twoje wnętrze to zadzwoń lub wyślij maila

 • Artystyczne Wydruki

  Estetyka, harmonia i kolor to najważniejsze elementy dobrego wnętrza. Unikatowy klimat domu tworzy właściwy dobór dodatków: jak oryginalne obrazy, rzeźby i sztuka użytkowa. Ciekawą i tańszą alternatywą dla obrazów jest wydruk artystyczny  lub fotografia. Postaw na oryginalność swojego wnętrza i zakochaj się w wyjątkowych wydrukach artystycznych. Doradzę Ci w tym wyborze.

 • Malowane Manekiny

  Zapraszam Cię w artystyczną podróż do mojego niezwykłego i wyjątkowego świata. Dla osób, które chcą wyjść poza schematy, ciekawą propozycją są niezwykłe, artystycznie malowane manekiny. Jako niesztampowa dekoracja wnoszą element luksusu nadając wnętrzu niepowtarzalny i wyjątkowy charakter. Jest to sztuka, którą można oglądać z każdej strony i która uatrakcyjnia każdą przestrzeń.

 • Sprzedaż Oryginalnych Obrazów

  Prace można zakupić bezpośrednio w pracowni lub wysyłając maila. Doradzam w doborze kolorystycznym, wielkości oraz właściwej kompozycji prac na ścianie. Jest to wbrew pozorom dość istotne jak zawiesimy dzieło malarskie, na jakiej wysokości i jak będzie korespondowało z innymi pracami lub dekoracjami we wnętrzu. Zapraszam do kontaktu. rynek.art@gmail.com

 • Konserwacja Zabytków

  Konserwacja dzieł sztuki to temat szczególnie mi bliski. Kocham wszystko co zostało stworzone w minionych epokach i co niesie ze sobą swoją własną niepowtarzalną historię. Każdą konserwację wykonuję z pełną starannością, z zachowaniem etyki i ducha obiektu. Sprawia mi ogromną radość fakt, że stary zaniedbany obiekt w mojej pracowni zaczyna swoje nowe życie.